BRIOŠKY

JAKÁ JE HISTORIE NAŠICH VYHLÁŠENÝCH PLNĚNÝCH BRIOŠEK?

Před lety jsme znovu na český lahůdkářský trh vrátili staré dobré briošky. Tomu ale předcházel dlouhý proces hledání původní receptury.

Naše majitelka a zakladatelka Jindřiška Šindelářová si často vzpomínala na vyhlášené plněné briošky, které se ještě před rokem 1989 prodávaly v Astře na Václavském náměstí. „Dlouhá léta jsem hledala původní recept a pátrala po lidech, kteří byli tehdy s Astrou nějak spojeni“. Recept se ale ne a ne objevit. Nikdo původní originál neměl. Až po letech zapracovala obrovská „náhoda“, které musela jet Jindřiška vstříc naproti až do Budapešti na veletrh. Zde se seznámila s paní, která ten původní recept měla. „Ani tak nebylo vyhráno“ říká Jindřiška: „Briošky jsem upekla hned, jak jsem přijela domů, ale stejně to nebylo úplně ono. Zhruba půl roku jsem zkoušela recept modifikovat, až mě napadlo změnit poměr tuku a vajec. A nadýchané briošky byly opět na světě.“

Plněné briošky se od té doby staly znovu velice oblíbenou malou svačinkou. Vaříme k nim vlastní sýrový krém dle původní receptury a naše pekařka Naďa je hezky ručně tvaruje.

brioska3